SEKTÖREL DANİSMANLİKLAR

E-Ticaret

Türkiye’de internet kullanıcı sayısı ve buna bağlı olarak e-ticarete olan ilgi giderek artmaktadır. Son dönemde yaşadığımız COVID-19 salgını sonrası e-ticaretin sektördeki payı önemli derecede artış göstermiştir. Salgın sürecinde e-ticaret alanında faaliyet göstermeye başlayan firmaların sayısı oldukça yüksektir. Bundan sonraki dönemde e-ticaret alanı firmaların göz önünde bulundurmaları gereken temel sektörlerden en önemli bir tanesi olacaktır.

Küresel ölçekte internet üzerinden alışveriş yapma oranı tüm dünyada artmaktadır. Yurtiçinde birçok markanın ürünlerini e-ticarete yöneltmeye başladığı görülmekte olup bu eğilim her geçen gün önemli bir şekilde artış göstermektedir. Özellikle, markaların kendi e-ticaret sitelerinde artış yaşanabileceği düşünülmektedir. Ülkemizdeki e-ticaret pazarının hızla büyüyor olmasının, birçok yabancı yatırımı da bu sektöre çekmeye devam edeceği öngörülmektedir. Öte yandan, şirketlerin sektör içinde boş olduğunu tespit ettikleri ya da potansiyel gördükleri alanlara yatırım yapmaları olarak ifade edilebilecek dikey projeler de önemini korumaya devam edecektir.

Sektörde yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda sistematik bir yapı içerisinde ilerlemeyen ve gelişimlerini planlamayan işletmelerin bu alanda varlıklarını sürdürebilir kılmaları da çok kolay değildir. E-ticaret dışında olan rekabet durumu e-ticaret sektöründe daha da acımasız bir yapıdadır. Durum böyle olunca işletmeler bu alana giriş yapmak istediklerinde aynı fiziki bir işletme kuruyor gibi faaliyetlerini planlamalı ve bu doğrultuda ilerlemelidir. E-ticaret düşünüldüğü gibi sadece bir web sitesinden ibaret değildir.

Konusunda uzman kadromuzla e-ticaret alanında ihtiyaç duyduğunuz desteği sizlere sunmaktayız.

E-ticaret alanında sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmetleri :

1. E-ticaret altyapısı seçimi ve planlanması
2. Ödeme altyapısı tercihi ve kurulumu
3. Kargo anlaşmaları
4. E-ticaret sitesi kurulumu
5. E-ticaret SEO çalışmaları planlanması