SEKTÖREL DANİSMANLİKLAR

Tarım

Yaşamın her alanında gerçekleştirilen teknolojik gelişmeler tarım sektöründe de yoğun olarak gerçekleşmektedir. Artan nüfusu besleyebilmek için gıda üretiminde sürekli bir artış sağlanırken, günümüz insanının çevre ve sağlıklı gıda konusundaki duyarlılığı tarımsal üretimde yeni teknolojilerin geliştirilmesini zorunlu kılmıştır. Sonuçta; emek, sermaye, ve arazi gibi üretim faktörlerinin arasına bilgi de çok önemli bir üretim faktörü olarak girmiştir.

Tarım sektörü diğer sektörler ile karşılaştırıldığında dinamikleri çok faz olan bir sektördür. Sektördeki bu dinamikler sektörün gelişiminde çok önemli rol oynamaktadır. Sektörün odağında canlı bir organizma bulunması sebebi ile diğer sektörlerden farklı bir yaklaşım ile üzerinde durulması gerektiği açık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Dinamiklerinin fazla olması sebebi ile diğer sektörlerden bu sektöre giriş yapan beyaz yaka çalışanların da burada adapte olabilmesi çok kolay olmamaktadır.

Mevsimlik işçi kavramının bu sektörde yoğun olması sebebi ile sistematik bir işleyiş yapısının kurulması çok da kolay olmamaktadır. Sektörün bu alanda gelişim potansiyeli oldukça yüksektir. Kurumsal Danışmanlık olarak alanında uzman kadromuz ile bu güne dek tarım sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde gerek yönetim sistemlerinin gerek kurumsal gelişim faaliyetlerinin önemini anlatarak birçok başarılı projeye imza attık. Sizlerden gelecek talep doğrultusunda yine hem kurumsal gelişim hem de yönetim sistemleri konusunda danışmanlık faaliyeti gerçekleştirmek adına güçlü bir çözüm ortağınız olarak yanınızda bulunmaya her zaman hazırız.

Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlemesi doğrultusunda kuruluşlarınızın karşı karşıya kalabileceği riskleri sizlerle birlikte belirleyerek oluşturulacak risk analiz ve aksiyon planları ile ilerleme sağlıyor ve faaliyetlerinizin daha düşük riskler ile devamını gerçekleştiriyoruz.